Our Streamers



Αρχίζει το MSI

Πέμπτη 3 Μαΐου ξεκινάει το τουρνουά MSI (Mid-Season Invitational) το οποίο περιέχει τις καλύτερες ομάδες από όλες τις περιοχές του κόσμου. Παρακάτω παρουσιάζονται τα βασικά ρόστερ των 14 ομάδων που συμμετέχουν.

1)CBLOL – BRAZIL
KABUM! E-SPORTS
TOP: ZANTINS
JUNGLE: RANGER
MID: DYNQUEDO
ADC: TITAN
SUPPORT: RIYEV

 

2)CLS – LATIN AMERICA SOUTH
KAOS LATIN GAMERS
TOP: NATE
JUNGLE: TIERWULF
MID: PLUGO
ADC: FIX
SUPPORT: SLOW

 

3)EU LCS – EUROPE
FNATIC
TOP: BWIPO
JUNGLE: BROXAH
MID: CAPS
ADC: REKKLES
SUPPORT: HYLISSANG

 

4)GPL – SOUTHERN ASIA
ASCENSION GAMING
TOP: ROCKKY
JUNGLE: INTRESO
MID: G4
ADC: LLOYD
SUPPORT: RICH

 

5)LCK – KOREA
KING-ZONE DRAGON X
TOP: KHAN
JUNGLE: PEANUT
MID: BDD
ADC: PRAY
SUPPORT: GORILLA

 

6)LCL – COMMONWEALTH OF INDEPENDENT STATES
GAMBIT ESPORTS
TOP: PVPSTEJOS
JUNGLE: DIAMONDPROX
MID: KIRA
ADC: LODIK
SUPPORT: EDWARD

 

7)LJL – JAPAN
PENTAGRAM
TOP: PAZ
JUNGLE: ONCE
MID: RAMUNE
ADC: YUTORIMOYASI
SUPPORT: GAENG

 

8)LLN – LATIN AMERICA NORTH
RAINBOW NORTH
TOP: JIRALL
JUNGLE: ODDIE
MID: SEIYA
ADC: WHITELOTUS
SUPPORT: GENTHIX

 

9)LMS – HONG KONG, MACAU, TAIWAN
FLASH WOLVES
TOP: HANABI
JUNGLE: MOOJIN
MID: MAPLE
ADC: BETTY
SUPPORT: SWORDART

 

10)LPL – CHINA
ROYAL NEVER GIVE UP
TOP: LETME
JUNGLE: MLXG
MID: XIAOHU
ADC: UZI
SUPPORT: MING

 

11)NA LCS – NORTH AMERICA
TEAM LIQUID
TOP: IMPACT
JUNGLE: XMITHIE
MID: POBELTER
ADC: DOUBLELIFT
SUPPORT: OLLEH

 

12)OPL – OCEANIA
DIRE WOLVES
TOP: CHIPPYS
JUNGLE: SHERNFIRE
MID: TRIPLE
ADC: K1NG
SUPPORT: CUPCAKE

 

13)TCL – TURKEY
BAUSUPERMASSIVE ESPORTS
TOP: FABFABULOUS
JUNGLE: STOMAGED
MID: GBM
ADC: ZEITNOT
SUPPORT: SNOWFLOWER

 

14)VCS – VIETNAM
EVOS ESPORTS
TOP: STARK
JUNGLE: YIJIN
MID: WARZONE
ADC: SLAY
SUPPORT: RONOP

 

Η πρώτη φάση του τουρνουά θα περιλαμβάνει 8 ομάδες οι οποίες είναι χωρισμένες σε δύο ομίλους.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: RAINBOW7 (R7),  KAOS LATIN GAMERS (KLG), GAMBIT ESPORTS (GMB) και ASCENSION GAMING (ASC)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: DIRE WOLVES (DW), BAUSUPERMASSIVE ESPORTS (SUP), KABUM! E-SPORTS (KBM) και PENTAGRAM (PGM)

 

Με το πρόγραμμα να έχει ως εξής:

Πέμπτη 3 Μαΐου

14:00    GMB – KLG
15:00    R7 – ASC
16:00    GMB – ASC
17:00     R7 – KLG
18:00     KLG – ASC
19:00     R7 – GMB

 

Παρασκευή 4 Μαΐου

14:00    SUP – DW
15:00    KBM – PGM
16:00    SUP – PGM
17:00     KBM – DW
18:00     DW – PGM
19:00     KBM – SUP

 

Σάββατο 5 Μαΐου

14:00    ASC – GMB
15:00    KLG – R7
16:00    ASC – R7
17:00     KLG – GMB
18:00     GMB – R7
19:00     ASC – KLG

 

Κυριακή 6 Μαΐου

14:00    PGM – SUP
15:00    DW – KBM
16:00    PGM – KBM
17:00     DW – SUP
18:00     SUP – KBM
19:00     PGM – DW

Σχόλια

About Gamelab.gr

Η ομάδα του GameLab απαρτίζεται από άτομα που ξέρουν τι κάνουν (ή τουλάχιστον το πιστεύουν αρκετά ώστε να πείσουν τους υπόλοιπους για αυτό) δημιουργώντας έτσι το ιδανικό σύνολο για ένα σωστό gaming site.

Check Also

Το Eresys μας βάζει στο κλίμα του παιχνιδιού με ένα νέο trailer

Η Dragonis Games, του Έλληνα δημιουργού Άρη Δραγώνη, έδωσε στην δημοσιότητα ένα νέο showcase trailer …